Aktuality

U vzdělávacích institucí by toto mělo být jednou z hlavních činností všech lektorů a vedení. Pokud škola nemá co publikovat a nemá o čem psát (odborné články, blogy, informační texty), tak působí dojmem, že se aktivně nevěnuje vzdělávacím činnostem a nemá tedy ani co nabídnout svému okolí zadarmo. Nemůže se tedy od ní očekávat ani moc kvalitních informací za peníze.
person
Je příslib zaměstnání závazný?

Je příslib zaměstnání závazný?

Vzniku pracovní smlouvy může předcházet shodný projev vůle účastníků pracovněprávního vztahu pracovní smlouvu uzavřít. Pracovní smlouva může být sjednána jedině na základě právního jednání, které bylo učiněno svobodně, srozumitelně, vážně a určitě. Je-li dohoda o přijetí do zaměstnání uzavřena, pak z ní pro zaměstnavatele plynou i dohodnuté závazky. Ve většině případů je to povinnost, že zaměstnavatel uzavře s občanem pracovní smlouvu, a tím mu poskytne zaměstnání.

Přečíst celý článek
person
Od „Best Practice“ k „Best Fit“

Od „Best Practice“ k „Best Fit“

Podstatou koncepce „nejlepší praxe“ je představa, že organizace, které chtějí být úspěšné, by měly přebírat či napodobovat metody a postupy těch, které se na jejich základě (údajně) vynikly. Tento jednoduchý recept však často nefunguje. Jen málo řídících postupů má totiž natolik univerzální uplatnění, že jsou vhodné či dokonce nejlepší všude.

Přečíst celý článek
person
Proč pacienti podávají trestní oznámení?

Proč pacienti podávají trestní oznámení?

Skutečně zahájených trestních stíhání a soudních procesů a předtím podaných trestních oznámení je poslední léta stále více početně zastoupeno. Co pacienty a pozůstalé k tomu vede? Proč je taková inflace trestních oznámení? A z jakého důvodu na nemocnici nebo lékaře pacienti podávají přímo trestní oznámení a proč raději nepodají občanskoprávní žalobu k soudu na náhradu škody nebo nemajetkové újmy?

Přečíst celý článek
person
Zdravotnická dokumentace v době pandemie C-19

Zdravotnická dokumentace v době pandemie C-19

Pandemická krize vytvořila netradiční situace, které se stávají skutečnou výzvou pro zdravotnický personál, který s vypětím všech sil vykonává svědomitě svoje povolání. I když je vše nové pro všechny, tedy jak lékaře a sestry a ostatní zdravotnický personál, tak pro samotné pacienty. Tedy nové příznaky nemoci, nové anamnézy nebo nové léčivé prostředky a postupy. I přesto ale řada předchozích věcí zůstává a jednou z nich je zdravotnická dokumentace. Spravování zdravotnické dokumentace, tedy kvantita a kvalita obsahu obsaženého ve zdravotnické dokumentaci, může být velmi podstatným důkazem při řízeních a to jak civilního, tak i trestního charakteru. Zdravotnická dokumentace se tak stává průkazným a stěžejním článek při dokazování viny, výši trestu anebo odpovědnosti za způsobenou újmu a škodu na zdraví.

Přečíst celý článek
person
Pacient na útěku před C -19

Pacient na útěku před C -19

V současné kovidově-pandemické situaci, kdy jsou přetížené nemocnice a kdy se střídají pacienti a personál za sebou v rychlých sledech, tak není ani možné postřehnout o jaké konkrétní osoby se jedná. U poskytovatelů zdravotních služeb, tedy nemocnicích, jsou zřízené speciální kovidové jednotky, kde leží pacienti s nemocí kovid a stejně tak jsou zachovány oddělení, kde leží pacienti i s „běžnými„ a tedy jinými nemocemi. Na pořad dne přichází otázka, jestli je povinností zdravotnického zřízení hlídat pacienty, aby svévolně neopustili nemocnici a to s cílem se již nevrátit?

Přečíst celý článek
person
Je možné si vybrat jinou vakcínu proti C-19?

Je možné si vybrat jinou vakcínu proti C-19?

Od data 27. 12. 2020 začalo centrálně řízené plošné očkování proti kovidu C-19 ve všech členských státech Evropské unie, tedy teď již jen ve 27 státech. Počtem se to týká asi necelé půl miliardy obyvatel. Co vypadá jako bohulibé a vznešené má ovšem jednu zásadní chybu a to je velmi malý počet dávek schválených vakcín. Znamená to tedy, že zatím se jen distribuuje jen jedna nebo dvě předem schválené vakcíny Evropskou lékovou agenturou, které početně nejsou schopné uspokojit požadavky občanů všech členských států. Nemluvě o tom, že nestačí jen jedna dávku jako u jiných předchozích očkovacích vakcín, ale jsou nutné dávky dvě a to v rozmezí tří týdnů. Tady vzniká základní problém, zda-li je možné, aby jsi pojištěnec vybral jakou dávku bude chtít a počkal si třeba na vakcínu od jiné farma firmy, tedy farmaceutické společnosti?

Přečíst celý článek

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.