JUDr. Erik Smola

Exekučnímu právu se věnuje od roku 2006, kdy zahájil pracovní poměr u soudního exekutora nejprve jako exekutorský koncipient, od roku 2010 po složení exekutorské zkoušky jako exekutorský kandidát a zástupce soudního exekutora. V roce 2017 úspěšně absolvoval výběrové řízení na obsazení Exekutorského úřadu Strakonice a byl ministrem spravedlnosti do uvedené úřadu jmenován. Je bývalým členem redakční rady Komorních listů (časopis vydávaný Exekutorskou komorou ČR) a několikrát vystoupil v rámci Právnického podzimu.
person
O místní příslušnosti soudních exekutorů

O místní příslušnosti soudních exekutorů

V posledních týdnech se na výsluní zájmu politiků, odborné, ale i laické veřejnosti dostalo téma omezení místní působnosti soudních exekutorů. Místní působnost soudních exekutorů je aktuálně celostátní, kdy oprávněný svým návrhem navrhne exekučnímu soudu, kterého ze soudních exekutorů má vedením exekuce pověřit. Tento systém se má dle názoru mnohých změnit tak, že oprávněný nebude mít možnost si soudního exekutora, který by vymáhal jeho pohledávku, vybrat a bude mu dle předem známého klíče vybrán soudní exekutor místně příslušný dle bydliště povinného.

Přečíst celý článek

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.