Aktuality

U vzdělávacích institucí by toto mělo být jednou z hlavních činností všech lektorů a vedení. Pokud škola nemá co publikovat a nemá o čem psát (odborné články, blogy, informační texty), tak působí dojmem, že se aktivně nevěnuje vzdělávacím činnostem a nemá tedy ani co nabídnout svému okolí zadarmo. Nemůže se tedy od ní očekávat ani moc kvalitních informací za peníze.
person
Uznalé zkoumání se zkratkou AI (Appreciative Inquiry)

Uznalé zkoumání se zkratkou AI (Appreciative Inquiry)

V 80. letech minulého století vyvinul David Cooperrider organizační rámec, který identifikuje a zesiluje to, co ve společnosti, v organizaci, u člověka nebo v týmu funguje. Jeho strukturovaná metoda, jak rozvíjet komunity, organizace, týmy a jednotlivce ukázala svou kapacitu vytvářet pozoruhodné výsledky organizací a řešit komplexní společenské a environmentální problémy. Je uplatnitelná v projektech organizačního rozvoje, restrukturalizace, změn, implementace strategie a dosahování vize. Může také zlepšovat dialog, posilovat komunikaci a zvyšovat vnitřní porozumění v organizacích a ve vztazích k zákazníkům a dalším zainteresovaným stranám.

Přečíst celý článek
person
Blog: Pracovněprávní benefity v úsporném balíčku vlády

Blog: Pracovněprávní benefity v úsporném balíčku vlády

V posledních dnech rozvířil zájem veřejnosti tzv. úsporný balíček vlády. Dotýká se i personální praxe, neboť bude mít odraz v právech a povinnostech zaměstnavatelů (firem) a zaměstnanců. Mezi úsporná opatření patří např. zdanění zvýhodnění nepeněžitých benefitů zaměstnanců a nadlimitních stravenek. Nepeněžní benefity, jako např. příspěvky na kulturu či do posilovny nebo na rehabilitaci tak ztratí smysl pro zaměstnavatele i zaměstnance. Nadále však zůstanou tzv. peněžní benefity, které jsou upraveny nad rámec pracovněprávních předpisů., zejména zákoníku práce č. 262/2006 Sb.( dále zák. práce).. Je vysoce aktuální si je připomenout,neboť ve světle úsporných opatření se zvýší jejich význam.

Přečíst celý článek
person
Zvláštní způsoby pracovní činnosti

Zvláštní způsoby pracovní činnosti

Nejčastější formou vznikem pracovněprávního vztahu je pracovní smlouva. V pracovněprávní praxi však převládají názory, že neexistují její specifické (zvláštní) formy. .Pomineme–li požadavek na její písemnou formu,musíme počítat s řadou zvláštností spojených s pracovní smlouvou při vzniku pracovněprávního vztahu.

Přečíst celý článek
person
Rekvalifikace zaměstnanců na pomoc podnikům

Rekvalifikace zaměstnanců na pomoc podnikům

Současná energetická situace je příčinou ekonomických a personálních problémů podniků-zaměstnavatelů.Podle statistického zjištění Hospodářské komory a zástupců podnikatelů téměř pětina zaměstnavatelů počítá v závěru roku s propouštěním zaměstnanců.Není to dobrá situace, neboť zasahuje do sociálních jistot.

Přečíst celý článek
person
Práce s lidmi je jako práce na poli

Práce s lidmi je jako práce na poli

Práce s lidmi je jako práce na poli. Je to pořád dokola, pořád totožné činnosti, které máte naučené a nacvičené, a přece nikdy předem nevíte, kolik toho nakonec vyroste a jak to bude kvalitní. S lidmi je to stejné. Vedoucí má k dispozici nějaký tým lidí, je s nimi nějak spjatý, mají nastavené procesy a způsob komunikace a ti lidé, stejně jako ty plodiny, pracují a rostou a vše funguje. Jenže po čase se změní vedoucí, ale zbytek týmu zůstává. No a na tom vedoucím záleží, zda budou výkony a kvalita výsledku, stejně jako v případě nového zemědělce, který přijde na pole dosud obdělávané někým jiným, také kvalitní anebo se produkce sníží třeba kvůli špatným, navíc úplně zbytečně zavedeným postupům. Vše záleží ne na plodině nebo na týmu, ale na novém zemědělci, na novém vedoucím týmu.

Přečíst celý článek
person
Můj pohled na některé chyby při tvorbě a psaní seminárních a dizertačních prací studentů ÚPPV a EBS

Můj pohled na některé chyby při tvorbě a psaní seminárních a dizertačních prací studentů ÚPPV a EBS

Zkraje letošního roku jsem si připomněl, že je to 9 let, co jsem vyhodnotil první seminární práci jako lektor, vyučující na ÚPPV a EBS. Od té doby to bylo dost přes 400 „seminárek“ a „dizertaček“. Byly mezi nimi skvělé a povedené, mnohdy průměrné, avšak i ty, které se moc nepovedly

Přečíst celý článek
person
Startujeme nový rok. Restartujme i sebe

Startujeme nový rok. Restartujme i sebe

Koho to někdy v životě nenapadlo – začíná nový rok, i já se změním. Někomu to vydrží na stálo, někomu jen pár hodin nebo dnů. A pracovně? Žijeme v době, kdy jsme bombardováni úkoly a zároveň nás láká vyzkoušet tolik různých věcí. Na druhou stranu právě uplynulý rok nám ukázal, že nic není ve svých základech tak pevné, jako se dosud zdálo, že žádný proces není skutečně neměnitelný. Naopak, když je potřeba, jde změnit velmi rychle i to, co donedávna bylo nemyslitelné. No, a pokud už jste v těch změnách, případně v období plánování změn na základě předsevzetí, a víte, že loni šlo něco, co nikdy před tím nešlo, tak co změnit i vlastní přístup k některým úkolům, situacím nebo životu obecně? Protože dobrých tipů, abyste získali více času nebo osobní svobody není nikdy dost, pár jich nabízím.

Přečíst celý článek

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.